Logo Kush Indica Seeds: nasiono indica z tygrysimi prążkami Kush Indica Seeds Genetyka indica skatalogowana w liczbach

Nasiona konopi indica · Katalog 2026

Nasiona indica

Kup nasiona indica

Z nasion indica wyrastają niskie, szerokie rośliny, które kończą kwitnienie w siedem do dziewięciu tygodni i rzadko przekraczają sześć stóp. To połączenie czyni je praktycznym wyborem do namiotów, wolnych pokoi i krótkich sezonów outdoor — dlatego większość pierwszych upraw zaczyna się właśnie tutaj. Ten katalog zawiera feminizowane, automatyczne, regularne i landrace nasiona indica na sprzedaż, posortowane według czasu kwitnienia, wysokości, zawartości kannabinoidów i dominującego terpenu, a nie według haseł marketingowych.

7–9 tygodniOkno kwitnienia
3–6 ftWysokość dojrzałej rośliny
4 typy nasionFem · Auto · Regularne · Landrace
Cały światDyskretna dostawa

Najważniejsze wnioski

  1. Fotoperiodyczne rośliny indica kwitną w siedem do dziewięciu tygodni od przełączenia na 12/12; automatyczne nasiona indica przechodzą pełny cykl w osiem do dziesięciu tygodni.
  2. Wysokość dojrzałej rośliny wynosi od trzech do sześciu stóp, a uprawy w namiotach indoor kończą zwykle między trzema a czterema stopami po stretchu.
  3. Nasiona feminizowane dają rośliny żeńskie w około dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach przypadków, podczas gdy regularne dzielą się blisko pół na pół.
  4. Dobrze prowadzona uprawa indoor daje około 350 do 500 gramów na metr kwadratowy, o czym decyduje bardziej światło i objętość pojemnika niż odmiana.
  5. Feminizowane nasiona indica kosztują zwykle od $8 do $15 za nasiono, co daje opakowanie pięciu nasion w przedziale mniej więcej od $40 do $60.

Kush Indica Seeds sprzedaje genetykę opisaną na tej stronie. Linki do zamawiania prowadzą do własnego koszyka serwisu, a operator zarabia na każdym złożonym przez nie zamówieniu. Wartości kannabinoidów, plonów i dostaw to zakresy, a nie gwarancje, a uzasadnienie każdej z nich podano w sekcji, w której się pojawia.

Tylko 21+ Uprawa jest regulowana — należy sprawdzić lokalne prawo Katalog komercyjny · operator zarabia na zamówieniach Sprawdzone przez imiennie wskazanego specjalistę ds. zgodności Bez deklaracji zdrowotnych

Filtrowanie nasion marihuany indica według liczb, które mają znaczenie

Baner sekcji dla aktualnego katalogu z ośmioma mierzalnymi atrybutami dla każdego nasiona

Każda pozycja ma osiem mierzalnych atrybutów, w tym dominujący terpen — daną, którą większość katalogów nasion rejestruje wewnętrznie i nigdy nie publikuje.

Zawęź według

Typ nasionTHCCBD Dni kwitnieniaWysokość roślinyPlon TrudnośćTerpenSmak KlimatIndoor / outdoorWielkość opakowania CenaHodowca
Feminizowane

Northern Lights

Afghani × Thai · rodzic fenotypu Jack Herer z przewagą indiki

Typ
Z dominacją indiki
THC
16–21%
Kwitnienie
7–8 tygodni
Wysokość
3–4 ft
Trudność
Początkujący
Terpen
Mircen
Aromat
Słodki, sosna, przyprawy

$44.00$8.80 za nasionoopakowanie 5 nasion

★ 4.4 · 8 ocen

Feminizowane

Hindu Kush

Landrace, dolina Hindukuszu

Typ
Niemal czysta indica
THC
15–20%
Kwitnienie
7–8 tygodni
Wysokość
3–4 ft
Trudność
Początkujący
Terpen
Pinen
Aromat
Ziemisty, drzewo sandałowe, żywica

$47.00$9.40 za nasionoopakowanie 5 nasion

★ 5.0 · 3 oceny

Feminizowane

Granddaddy Purple

Purple Urkle × Big Bud

Typ
Z dominacją indiki
THC
17–23%
Kwitnienie
8–9 tygodni
Wysokość
3–5 ft
Trudność
Średniozaawansowany
Terpen
Linalol
Aromat
Winogrono, jagody, kwiatowy

$54.00$10.80 za nasionoopakowanie 5 nasion

★ 4.5 · 2 oceny

Automatyczne

Bubba Kush Auto

Bubba Kush × ruderalis

Typ
Z dominacją indiki
THC
15–22%
Od nasiona do zbioru
9–10 tygodni
Wysokość
2–3 ft
Trudność
Początkujący
Terpen
Kariofilen
Aromat
Kawa, kakao, pieprz

$58.00$11.60 za nasionoopakowanie 5 nasion

★ 4.3 · 3 oceny

Feminizowane

Afghan Kush

Landrace Afghani

Typ
Niemal czysta indica
THC
18–21%
Kwitnienie
7–9 tygodni
Wysokość
3–4 ft
Trudność
Początkujący
Terpen
Mircen
Aromat
Hasz, ziemia, sosna

$46.00$9.20 za nasionoopakowanie 5 nasion

★ 4.5 · 2 oceny

Regularne

Blueberry

Afghani × Thai × Purple Thai

Typ
Z dominacją indiki
THC
16–20%
Kwitnienie
8–9 tygodni
Wysokość
3–5 ft
Trudność
Średniozaawansowany
Terpen
Mircen
Aromat
Jagodowy, słodki, piżmowy

$39.00$7.80 za nasiono · $15.60 za roślinę żeńskąopakowanie 5 nasion · regularne

★ 4.0 · 4 oceny

Wartości kannabinoidów to zakresy deklarowane przez hodowców. Rzeczywiste wyniki zależą od genetyki, warunków uprawy i terminu zbioru. Podane ceny dotyczą opakowań pięciu nasion; większe opakowania obniżają koszt jednego nasiona. Dla nasion regularnych podano również koszt jednej rośliny żeńskiej, ponieważ mniej więcej połowa populacji regularnej będzie męska.

Najbardziej znany potomek Blueberry, Blue Dream, ma już własny przewodnik indica: trzy linie selekcjonowane z Blueberry, stretch poniżej 2×, do namiotów 1.5 m, 7–9 tygodni, w przewodniku po nasionach Blue Dream indica.

Powrót do spisu treści

Nasiona indica bez tajemnic: budowa, pochodzenie i co faktycznie obiecuje etykieta

Baner sekcji o botanice indiki i pochodzeniu opisu podgatunku z 1785 roku

Nasiona konopi indica niosą genetykę, która wyraża trzy stałe cechy: niską, szeroką budowę rzadko przekraczającą sześć stóp, szerokie ciemnozielone liście oraz ciasne międzywęźla, które upakowują miejsca kwiatowe blisko siebie wzdłuż grubych bocznych gałęzi. Fotoperiodyczne rośliny indica kończą kwitnienie w siedem do dziewięciu tygodni, szybciej niż niemal każda linia sativa na rynku.

Podgatunek opisał francuski przyrodnik Jean-Baptiste Lamarck w 1785 roku na podstawie okazów zebranych w Indiach. Udokumentowane przez niego populacje rozwinęły się między dwudziestym piątym a trzydziestym piątym równoleżnikiem północnym — w Afganistanie, Kaszmirze, Pakistanie, północnych Indiach, Tybecie i Maroku. Te regiony łączą zimne noce, suche powietrze i krótkie okno wegetacyjne, a rośliny przystosowały się odpowiednio: niskie, wytrzymałe i szybko dojrzewające, zanim nadejdzie jesień. Najbardziej znane zachowane landrace z tego obszaru to Hindu Kush, Afghani i marokańska, a każda nowoczesna linia indica wywodzi się od nich.

Jedno wyjaśnienie ma większe znaczenie niż cała ta historia. Etykieta indica opisuje budowę rośliny i wzorzec wzrostu — nie opisuje gwarantowanego efektu, poziomu mocy ani rezultatu. Growerzy powszechnie relacjonują odczucia skupione na ciele po kwiatach indica, ale te relacje są anegdotyczne i zależą od odmiany, środowiska i osoby.

Drugie wyjaśnienie ma charakter handlowy, a nie botaniczny. Niemal każde nasiono sprzedawane dziś pod nagłówkiem indica ma dominację indiki, a nie czystą genetykę. Dekady hybrydyzacji sprawiły, że prawdziwie niezmieszane linie indica są coraz rzadsze, a opakowanie oznaczone 100% indica zazwyczaj sygnalizuje, że roślina silnie wyraża cechy indiki, a nie że w jej rodowodzie nie ma żadnej sativy. Odczytanie rodowodu na karcie produktu mówi więcej niż etykieta kategorii nad nią.

Powrót do spisu treści

Indica a sativa: co faktycznie zmienia się dla growera

Baner sekcji porównujący indikę i sativę pod kątem dziesięciu cech istotnych dla growera

Różnica między nasionami indica i sativa sprowadza się do dwóch praktycznych zmiennych: jak wysoka będzie roślina i ile czasu potrzebuje, by skończyć. Rośliny indica mieszczą się między trzema a sześcioma stopami i kwitną w siedem do dziewięciu tygodni. Rośliny sativa wyciągają się do dwunastu stóp i potrzebują od dziesięciu do czternastu tygodni kwitnienia. Każda inna różnica — kształt liści, gęstość topów, tolerancja klimatu — wynika z tych dwóch.

Porównanie nasion indica i sativa pod kątem dziesięciu cech istotnych dla growera
CechaNasiona indicaNasiona sativa
Wysokość rośliny3–6 ft, krzaczasta6–12 ft, wyciągnięta
Kształt liściSzerokie, ciemnozieloneWąskie, jasnozielone
Czas kwitnienia7–9 tygodni10–14 tygodni
Struktura topówGęste, zwarte, ciężkieLuźne, przewiewne, wydłużone
Odstępy międzywęźliCiasneSzerokie
Dopasowanie do przestrzeniNamioty, szafy, małe pokojeOtwarty outdoor, wysokie pomieszczenia
Klimat pochodzeniaChłodny, suchy, górskiCiepły, wilgotny, równikowy
Ryzyko pleśni w późnym kwitnieniuWyższe — gęste topy zatrzymują wilgoćNiższe — przewiewne topy przesychają
Efekty (według relacji growerów)Skupione na ciele, wyciszająceSkupione na głowie, pobudzające
Dla początkującychPowszechnie polecaneLepiej z doświadczeniem

Wiersz o klimacie wyjaśnia, dlaczego nasiona indica do uprawy w chłodnym klimacie wypadają lepiej niż linie sativa na północ od mniej więcej czterdziestego piątego równoleżnika. Genetyka ukształtowana przez krótkie górskie lata kończy przed pierwszym silnym przymrozkiem, podczas gdy czternastotygodniowa sativa na tej samej szerokości geograficznej nie zdąża przed końcem sezonu i gnije w jesiennym deszczu.

Do całej tabeli odnosi się jedno zastrzeżenie. Współczesne półki zapełnione są niemal wyłącznie hybrydami skłaniającymi się w jedną lub drugą stronę, więc pozycja oznaczona jako z dominacją indiki znajdzie się gdzieś między dwiema kolumnami, a nie dokładnie w lewej. O tym, gdzie dokładnie, rozstrzyga rodowód na stronie produktu.

Powrót do spisu treści

Czytanie rośliny indica: przestrzeń pionowa, harmonogram i struktura kwiatu

Baner sekcji o wysokości roślin indica i harmonogramie uprawy od siewki do zbioru

Trzy pomiary decydują, czy dana linia indica pasuje do danego zestawu. Cała reszta to kwestia preferencji.

Przestrzeń pionowa, jakiej naprawdę potrzebuje uprawa indica

Rośliny indica osiągają w dojrzałości od trzech do sześciu stóp. Uprawy indoor w namiotach kończą zazwyczaj między trzema a czterema stopami; rośliny outdoor w dużych pojemnikach w pełnym słońcu zbliżają się do sześciu. Kompaktowa budowa to dziedzictwo środkowoazjatyckiego pochodzenia, gdzie niskie, odporne na wiatr rośliny przetrwały warunki zabijające wyższe.

Liczba, którą większość początkujących growerów pomija, to stretch. Rośliny fotoperiodyczne mniej więcej podwajają wysokość w ciągu pierwszych dwóch–trzech tygodni po przełączeniu na dwanaście godzin ciemności. Roślina przełączona przy osiemnastu calach zwykle kończy w okolicach trzech stóp, co oznacza, że użyteczna wysokość namiotu to wysokość całkowita minus odstęp od lampy, minus wysokość doniczki, minus ten stretch. Planowanie względem wysokości końcowej, a nie wysokości w momencie przełączenia, zapobiega wrastaniu kolb w lampę.

Od przełączenia do zbioru: okno siedmiu–dziewięciu tygodni

Fotoperiodyczne rośliny indica kwitną w siedem do dziewięciu tygodni po zmianie cyklu świetlnego na 12/12. Linie niemal czystej indiki, takie jak Hindu Kush i Afghan Kush, plasują się na krótkim końcu tego zakresu; hybrydy z dominacją indiki niosące wpływ sativy zbliżają się do długiego końca. Automatyczne nasiona indica działają na zupełnie innym mechanizmie i przechodzą pełny cykl od kiełkowania do zbioru w osiem do dziesięciu tygodni bez żadnej zmiany oświetlenia.

Najszybsze genetyki w tym katalogu kończą w czterdzieści pięć do pięćdziesięciu dni kwitnienia. Growerzy prowadzący ciasne rotacje lub ścigający się z sezonem outdoor mogą je wyodrębnić filtrem dni kwitnienia, zamiast otwierać każdą pozycję.

Dlaczego kwiat indica jest zwarty i ciężki

Topy indica tworzą zwarte, pokryte żywicą skupiska, ciężkie jak na swój rozmiar, rosnące blisko łodygi w zaokrąglonych kształtach, a nie jako wydłużone, luźne kolby, jakie wytwarzają rośliny sativa. Chłodne nocne temperatury w późnym kwitnieniu często wydobywają fioletową, niebieską lub niemal czarną pigmentację u odmian niosących taką genetykę — przykładem referencyjnym jest Granddaddy Purple.

Ta gęstość to powód, dla którego kwiat indica jest ceniony do produkcji haszyszu i koncentratów, i jednocześnie powód, dla którego uprawy indica niosą wyższe ryzyko pleśni w ostatnich tygodniach. Ciasno upakowany kwiat zatrzymuje wilgoć w swoim rdzeniu, gdzie nie dociera przepływ powietrza. Sekcja o prowadzeniu uprawy opisuje, czego to wymaga w praktyce.

Siewka2–4 in · tygodnie 1–2
Wega12–24 in · tygodnie 3–6
Stretch po przełączeniu×1.5–2.0 · tygodnie 7–9
Gotowa indoor3–4 ft
Gotowa outdoordo 6 ft
Powrót do spisu treści

Cztery typy nasion, cztery różne uprawy

Baner sekcji o formatach nasion indica: feminizowanych, automatycznych, regularnych i czystych

Cztery dostępne typy rozdzielają trzy pytania. Czy grower potrzebuje, by każda roślina wydała kwiat? Czy jest powód, by ręcznie sterować cyklem świetlnym? I czy celem jest zbiór, czy projekt hodowlany? Odpowiedź na nie po kolei eliminuje trzy z czterech opcji w ciągu minuty.

Feminizowane nasiona indica: eliminacja zmiennej męskiej

Feminizowane nasiona indica dają rośliny żeńskie w około dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach przypadków. Ma to znaczenie, ponieważ tylko żeńskie rośliny konopi wytwarzają żywiczne skupiska kwiatów, które growerzy zbierają — męskie wytwarzają woreczki pyłkowe i są usuwane, zanim się otworzą, chyba że celem jest hodowla.

Nasiona regularne dzielą się blisko pół na pół. W namiocie na cztery rośliny oznacza to, że mniej więcej dwie rośliny zajmują miejsce, światło i składniki odżywcze przez sześć tygodni, zanim zostaną usunięte. Genetyka feminizowana zamienia całą powierzchnię w produktywne rośliny i dlatego jest standardową rekomendacją na pierwszą uprawę.

Automatyczne nasiona indica: kwitnienie według zegara, nie przełącznika światła

Automatyczne nasiona indica zaczynają kwitnąć w zależności od wieku rośliny, a nie fotoperiodu — to cecha odziedziczona po Cannabis ruderalis wkrzyżowanej w linię indica. Pełny cykl trwa osiem do dziesięciu tygodni od kiełkowania, rośliny mieszczą się między dwiema a czterema stopami, a harmonogram oświetlenia nigdy się nie zmienia.

Kompromis jest realny i rzadko podawany w ofertach nasion. Ponieważ nie ma wydłużalnej fazy wegetatywnej, automaty słabo regenerują się po agresywnym treningu, toppingu czy szoku po przesadzaniu — czas stracony na stres to czas, którego roślina nie odzyska. Growerom, którzy chcą budować kanopię intensywnym treningiem, lepiej posłuży feminizowana genetyka fotoperiodyczna.

Regularne nasiona indica: wybór hodowcy

Regularne nasiona indica dają rośliny męskie i żeńskie w mniej więcej równych proporcjach. Istnieją dla growerów zachowujących linię, poszukujących fenotypów w dużej populacji lub tworzących własne krzyżówki, a do wszystkich trzech celów rośliny męskie są niezbędne.

Dla growera, który po prostu chce kwiatów pod koniec sezonu, nasiona regularne to zły zakup — połowa roślin zostanie usunięta. Ich wartość jest genetyczna, nie uprawowa.

Czysta indica czy z dominacją indiki: uczciwe czytanie etykiety

Nasiona czystej indiki wyrażają cechy rodziny bardziej konsekwentnie: najniższa budowa, najszybszy finisz, najgęstszy kwiat. Konsekwencja nie jest jednak tym samym co wyższość. Nasiona hybryd indica łączą linię z genetyką sativy lub ruderalis, co może dodać wysokości, przesunąć okno kwitnienia i poszerzyć profil aromatyczny w sposób, na którym niektórym growerom szczególnie zależy.

Na sceptycyzm zasługuje liczba na etykiecie. Bardzo niewiele dostępnych komercyjnie linii jest genetycznie niezmieszanych, a 100% indica na opakowaniu niemal zawsze oznacza silną ekspresję cech, a nie zweryfikowaną czystość genetyczną. Pozycje landrace z pasma Hindukuszu są najbliższe oryginalnemu materiałowi, jaki pozostaje w obiegu.

Cztery typy nasion indica według pięciu kryteriów decyzyjnych
KryteriumFeminizowaneAutomatyczneRegularne
Odsetek roślin żeńskich~99%~99%~50%
Wyzwalacz kwitnieniaCykl świetlny 12/12Wiek roślinyCykl świetlny 12/12
Od nasiona do zbioru14–20 tygodni8–10 tygodni14–20 tygodni
Tolerancja treninguWysokaNiskaWysoka
Najlepsze doPierwsze uprawy, uprawy w namiocieKrótkie terminy, małe przestrzenieHodowla, pheno-hunting
Powrót do spisu treści

Nasiona indica sortowane według terpenu, nie tylko zawartości kannabinoidów

Baner sekcji o sześciu terpenach definiujących profile aromatyczne indiki

Terpeny to związki aromatyczne nadające każdej odmianie jej zapach i smak. Różnią się między liniami indica znacznie wyraźniej niż procenty kannabinoidów i to one sprawiają, że dwie rośliny o identycznych wynikach badań mogą dać zupełnie inny kwiat. W większości profili indica dominują mircen, kariofilen i limonen; linalol, pinen i humulen pojawiają się jako nuty drugoplanowe, które definiują poszczególne odmiany.

Sześć terpenów typowych dla genetyki indica i odmiany, które je wyrażają
TerpenProfil aromatycznyOdmiany indica, które go wyrażają
MircenZiemisty, piżmowy, ziołowyNorthern Lights, Afghan Kush, Blueberry
KariofilenPieprzny, korzenny, drzewnyBubba Kush, Master Kush
LimonenCytrusowy, ostry, jasnyPurple Punch, Wedding Cake
LinalolKwiatowy, lawenda, łagodnyGranddaddy Purple, LA Confidential
PinenSosna, świeży, żywicznyHindu Kush, Critical Kush
HumulenChmielowy, suchy, drzewnySkywalker OG, Girl Scout Cookies

Za takim wyborem nasion przemawia praktyczny argument. Aromat jest odtwarzany przez genetykę znacznie bardziej niezawodnie niż zawartość kannabinoidów, która mocno waha się w zależności od natężenia światła, nawożenia i terminu zbioru. Grower kupujący pod konkretny profil terpenowy ma większą szansę dostać to, co opisano w ofercie, niż grower kupujący pod konkretny procent.

Uwaga terminologiczna. Powyższe opisy dotyczą wyłącznie aromatu i smaku. Terpeny bywają gdzie indziej omawiane w związku z efektami fizjologicznymi; takie twierdzenia wykraczają poza to, co katalog nasion może odpowiedzialnie stwierdzić, i nic tutaj nie należy odczytywać jako deklaracji zdrowotnej.
Powrót do spisu treści

Dopasowanie genetyki do dostępnej przestrzeni i budżetu

Baner sekcji o doborze genetyki indica do wielkości namiotu, mocy i budżetu na opakowanie

Trzy decyzje obejmują niemal każdy zakup: ile jest miejsca w pionie, czy podwyższona moc uzasadnia swoją cenę i ile nasion faktycznie trzeba kupić.

Matematyka namiotu: 2×2, 3×3 i 4×4

Powierzchnia określa liczbę roślin; wysokość określa, która genetyka może ją zająć. Namiot 2×2 pomieści jedną roślinę fotoperiodyczną wyprowadzoną na całą przestrzeń lub dwa kompaktowe automaty. 3×3 wygodnie mieści cztery rośliny pod siatką. 4×4 obsłuży cztery do sześciu, zależnie od tego, czy grower trenuje płaską kanopię, czy pozwala roślinom rosnąć naturalnie.

Wysokość jest indoor ciaśniejszym ograniczeniem. Standardowy namiot 6 ft 7 in traci mniej więcej dwanaście cali na odstęp od lampy i kolejne dziesięć–dwanaście na doniczkę z podstawką, co zostawia około czterech i pół stopy miejsca na wzrost. Ta wartość, podzielona na pół z uwagi na stretch po przełączeniu, to wysokość, przy której roślinę fotoperiodyczną należy przełączyć.

Wielkość namiotu, liczba roślin i odpowiednia genetyka indica
Wielkość namiotuRoślinyNajlepiej dopasowany typ nasionDocelowa wysokość końcowa
2×2 ft1 fotoperiodyczna lub 2 automatyczneKompaktowe automaty, niemal czysta indica24–36 in
3×3 ft4 pod siatkąFeminizowane fotoperiodyczne, trenowane na płasko36–44 in
4×4 ft4–6Feminizowane fotoperiodyczne lub hybryda indica40–54 in

Co kupuje dopłata za wysokie THC — a czego nie

Przeciętne nasiona indica mają deklarowaną przez hodowców zawartość kannabinoidów między piętnastoma a dwudziestoma procentami. Nasiona indica o wysokim THC mieszczą się w paśmie od dwudziestu do trzydziestu procent, a niewielka liczba nowych wydań deklaruje powyżej trzydziestu. Te wartości to pułapy zarejestrowane w sprzyjających warunkach, nie gwarancje, i to samo opakowanie uprawiane pod słabszym światłem lub zebrane zbyt wcześnie wykaże w badaniu znacznie mniej.

Pewien szczegół etykietowania regularnie wprowadza zamieszanie. Wiele katalogów publikuje wartość THCa zamiast THC. THCa to kwasowy prekursor obecny w surowym, niewysuszonym kwiecie; przekształca się w THC pod wpływem ciepła i czasu, a przeliczenie nie jest jeden do jednego. Oferta podająca 30% THCa i oferta podająca 30% THC nie opisują tego samego, a bezpośrednie ich porównanie zawyża pierwszą.

Niskie / linie CBD0–10%
Przeciętna indica15–20%
Pasmo wysokiego THC20–30%
Deklarowane powyżej pasma30%+

Wielkość opakowania, koszt nasiona i koszt rośliny żeńskiej

Nasiona indica sprzedawane są w opakowaniach od trzech do stu sztuk. Sama cena opakowania nie mówi nic użytecznego — opakowanie trzech nasion i opakowanie dwudziestu pięciu nie są porównywalnymi wartościami. Liczbą, która ma znaczenie, jest koszt jednego nasiona, a dla genetyk regularnych koszt jednej rośliny żeńskiej, który po usunięciu roślin męskich jest mniej więcej dwukrotnością kosztu nasiona.

Na całym rynku feminizowane nasiona indica kosztują mniej więcej od $8 do $15 za nasiono, przy czym linie klasyczne są na dolnym końcu, a nowe limitowane wydania na górnym. Opakowanie pięciu nasion zwykle mieści się między $40 a $60. Większe opakowania znacznie obniżają cenę za nasiono: ta sama genetyka kupiona w opakowaniu dwudziestu pięciu nasion wychodzi często o jedną trzecią taniej na roślinę niż wersja trzech nasion tej samej oferty.

Poniższa tabela przelicza tę arytmetykę dla czterech popularnych wielkości opakowań. Warto ją sprawdzić przed porównaniem dwóch ofert, bo tańsze opakowanie często okazuje się droższym zakupem.

Przykład obliczeniowy — koszt nasiona i rośliny żeńskiej według wielkości opakowania
Wielkość opakowaniaPrzykładowa cena opakowaniaKoszt nasionaZa roślinę żeńską — feminizowaneZa roślinę żeńską — regularne
3 nasiona$32.00$10.67$10.77$21.33
5 nasion$47.00$9.40$9.49$18.80
10 nasion$84.00$8.40$8.48$16.80
25 nasion$185.00$7.40$7.47$14.80
Wartości obliczone. Cztery powyższe kolumny to arytmetyka wyprowadzona z przykładowych cen opakowań w drugiej kolumnie, przy założeniu 99% roślin żeńskich dla nasion feminizowanych i 50% dla regularnych. To ilustracja metody, nie cennik — aktualne ceny katalogowe widnieją przy każdej ofercie.
Powrót do spisu treści

Sześć linii indica, które warto znać, zanim wybierze się cokolwiek innego

Baner sekcji wymieniający sześć referencyjnych odmian indica od Northern Lights po Blueberry

Tych sześć pojawia się w katalogach nasion raz po raz, ponieważ są stabilne, dobrze udokumentowane i intensywnie wykorzystywane jako rodzice w hodowli. Poniższa kolejność nie jest rankingiem — każda rozwiązuje inny problem, a właściwy wybór zależy od tego, które ograniczenie jest najciaśniejsze.

Sześć referencyjnych odmian indica z rodowodem, danymi uprawowymi i typowymi cenami
OdmianaRodowódKwitnienieWysokośćDominujący terpenOpakowanie 5 nasionZa nasiono
Northern LightsAfghani × Thai7–8 tygodni3–4 ftMircen$44.00$8.80
Hindu KushHindu Kush landrace7–8 tygodni3–4 ftPinen$47.00$9.40
Granddaddy PurplePurple Urkle × Big Bud8–9 tygodni3–5 ftLinalol$54.00$10.80
Bubba Kush (auto)Bubba Kush × ruderalis9–10 tygodni łącznie2–3 ftKariofilen$58.00$11.60
Afghan KushLandrace Afghani7–9 tygodni3–4 ftMircen$46.00$9.20
Blueberry (regularne)Afghani × Thai × Purple Thai8–9 tygodni3–5 ftMircen$39.00$7.80

Ceny tych sześciu podlegają spójnej logice. Linie landrace i klasyczne, takie jak Northern Lights i Afghan Kush, są na dolnym końcu, ponieważ od dziesięcioleci są w szerokim obiegu, a ich genetyka jest stabilna i powszechnie dostępna. Granddaddy Purple ma umiarkowaną dopłatę za pracę selekcyjną stojącą za jego ubarwieniem. Automatyczna wersja Bubba Kush jest najdroższa w przeliczeniu na nasiono, co jest typowe dla tego formatu — krzyżówki z ruderalis wymagają dodatkowych pokoleń do ustabilizowania. Blueberry wygląda najtaniej przy $7.80 za nasiono, dopóki nie uwzględni się formatu regularnego: przy mniej więcej połowie populacji męskiej efektywny koszt jednej kwitnącej rośliny wynosi $15.60, najwyższą wartość w tabeli.

Northern Lights jest najbardziej wybaczająca z tej szóstki i najszerzej wykorzystywana jako rodzic w hodowli — duża część współczesnych hybryd z dominacją indiki ma ją gdzieś w swoim rodowodzie. Hindu Kush jest najbliższa niezmieszanemu materiałowi landrace, z obfitą produkcją żywicy i najmocniejszą budową. Granddaddy Purple potrzebuje chłodnych nocy w późnym kwitnieniu, by rozwinąć ubarwienie, i odwdzięcza się za równomierne nawożenie. Bubba Kush pozostaje niska i krępa, ale mocno się rozgałęzia, więc dobrze reaguje na wczesny topping. Afghan Kush to opcja o najkrótszym cyklu i częsty wybór tam, gdzie sezon jest krótki. Blueberry jest najbardziej wymagająca z szóstki, wrażliwa na przenawożenie, i najczęściej uprawiana dla smaku, a nie plonu.

Powrót do spisu treści

Od ręcznika papierowego do zbioru: prowadzenie uprawy indica

Baner sekcji o kiełkowaniu, harmonogramie oświetlenia i zapobieganiu pleśni w uprawie indica

Genetyka indica wybacza więcej błędów niż większość, ale za niemal każdą nieudaną pierwszą próbę odpowiadają trzy etapy: kiełkowanie, przejście w kwitnienie i ostatnie dwa tygodnie kwitnienia.

Jak skłonić nasiona indica do pęknięcia

Metoda ręcznika papierowego pozostaje najbardziej niezawodnym podejściem. Przebiega następująco:

  1. Zwilżyć dwa arkusze ręcznika papierowego tak, by były wilgotne, ale nie ociekały, i umieścić nasiona między nimi.
  2. Zamknąć ręczniki w szczelnym pojemniku lub torebce foliowej, aby utrzymać wilgotność.
  3. Trzymać pojemnik w całkowitej ciemności w temperaturze 70–77 °F.
  4. Sprawdzać raz dziennie, nie dotykając nasion bezpośrednio.
  5. Gdy korzeń osiągnie mniej więcej ćwierć cala, posadzić nasiono korzeniem w dół na głębokości pół cala.

Większość żywotnych nasion indica pęka w ciągu dwóch do pięciu dni; niektóre potrzebują nawet siedmiu. Nasiona, które po dziesięciu dniach pozostają zamknięte albo są lekkie, blade i kruszą się pod delikatnym naciskiem, nie są żywotne. Świeże, zdrowe nasiono jest twarde, ciemne i ma na łupinie delikatny wzór tygrysich pręg.

Cykl świetlny, temperatura i rytm nawożenia

Rośliny fotoperiodyczne rosną przy osiemnastu godzinach światła i sześciu godzinach ciemności przez całą wegetację, a następnie przechodzą na dwanaście i dwanaście, aby zainicjować kwitnienie. Temperatura w obu fazach utrzymuje się między 70 a 80 °F, z chłodniejszymi nocami pod koniec kwitnienia w przypadku odmian, które nabierają koloru.

Żadne z tych ustawień cyklu świetlnego nie dotyczy automatycznych nasion indica. Kwitną one w zależności od wieku, niezależnie od cyklu, a przełączenie ich na 12/12 po prostu odbiera im sześć godzin fotosyntezy dziennie bez żadnej korzyści. Automaty zazwyczaj prowadzi się przy osiemnastu lub dwudziestu godzinach światła przez całe życie.

Nawożenie podąża za fazą: z przewagą azotu w wegetacji, z przesunięciem w stronę fosforu i potasu, gdy tylko uformują się miejsca kwiatowe. Linie indica mają umiarkowane potrzeby pokarmowe i łatwiej ulegają przenawożeniu niż wymagające hybrydy sativa, dlatego bezpieczniej jest zacząć poniżej dawki podanej przez producenta i zwiększać ją stopniowo.

Zbite topy, wilgotne powietrze i jak zaczyna się pleśń

Ostatnie dwa tygodnie niosą największe ryzyko w całej uprawie, a jego przyczyną jest ta sama cecha, która czyni indikę pożądaną. Ciasno upakowany kwiat zatrzymuje wilgoć w swoim wnętrzu, gdzie powietrze nie krąży, a parowanie jest powolne. Botrytis rozwija się wewnątrz topu i często pozostaje niewidoczny, dopóki kwiat nie zostanie rozchylony.

  • Powietrze powinno przepływać przez kanopię i wokół niej, a nie tylko nad jej wierzchołkiem.
  • Wilgotność względną należy obniżyć do 40–45% na ostatnie trzy tygodnie kwitnienia.
  • Duże liście wachlarzowe zacieniające wewnętrzne miejsca kwiatowe należy usuwać stopniowo, a nie w jednej sesji.
  • Rośliny należy rozstawić tak, aby kanopie nie stykały się ze sobą i nie zatrzymywały między sobą nieruchomego powietrza.
  • Najgęstsze kolby należy sprawdzać u ich podstawy, bo tam zgnilizna się zaczyna i tam jest najmniej widoczna.

Odmiany hodowane pod kątem otwartej struktury i cieńszego ulistnienia znacznie lepiej znoszą wilgotny finisz. Filtr odporności na pleśń pozwala je wyodrębnić.

Kiełkowanie2–7 dni
Siewka2–3 tygodnie
Wegetacja3–8 tygodni
Kwitnienie7–9 tygodni
Suszenie & curing2–6 tygodni
Powrót do spisu treści

Realistyczne oszacowanie plonu indica

Baner sekcji o realistycznych przedziałach plonu indica na metr kwadratowy i na roślinę

Dobrze prowadzona uprawa indica w pomieszczeniu daje około 350 do 500 gramów na metr kwadratowy, przy czym doświadczeni growerzy pod mocnym oświetleniem przekraczają tę wartość, a pierwsze próby zwykle lądują poniżej. W przeliczeniu na roślinę cztery rośliny w namiocie 3×3 dają zazwyczaj po 60 do 120 gramów. To robocze przedziały, a nie obietnice.

Cztery czynniki wpływają na wynik bardziej niż genetyka. Intensywność światła docierającego do kanopii wyznacza sufit — żadna odmiana nie przekroczy tego, na co pozwala lampa. Objętość pojemnika ogranicza masę korzeni, a tym samym wielkość rośliny. Długość wegetacji decyduje o tym, ile miejsc kwiatowych istnieje przed przełączeniem. A trening kanopii rozdziela światło na te miejsca, zamiast skupiać je na jednej dominującej kolbie.

Dwie jednostki są w katalogach nasion używane zamiennie, choć nie powinny. Gramy na metr kwadratowy opisują wydajność wypełnionej kanopii i zależą od liczby roślin. Gramy na roślinę opisują pojedynczą roślinę i zależą od jej wielkości. Oferta podająca 500 g/m² i oferta podająca 500 g z rośliny opisują skrajnie różne wyniki, a odczytanie jednostki jest równie ważne jak odczytanie liczby.

Struktura indiki ma tu konkretną przewagę: zbity kwiat mieści więcej zbieralnej masy w mniejszej przestrzeni pionowej niż przewiewne kolby sativy, dlatego kompaktowe rośliny przy ograniczonej wysokości często dają więcej niż wyższe w tym samym namiocie.

Poniższa tabela podaje orientacyjne przedziały według powierzchni kanopii i oświetlenia. Wyniki różnią się znacząco w zależności od techniki.

Obliczone przedziały plonu według powierzchni kanopii i poziomu oświetlenia
Wielkość namiotuPowierzchnia kanopiiLED podstawowyLED średniej klasyLED o wysokiej mocy
2×2 ft0.37 m²74–111 g118–178 g163–244 g
3×3 ft0.84 m²168–252 g269–403 g370–554 g
4×4 ft1.49 m²298–447 g477–715 g656–983 g
4×6 ft2.23 m²446–669 g714–1070 g981–1472 g
Wartości obliczone. Sumy to powierzchnia kanopii pomnożona przez przedział plonu 200–300 g/m² dla oświetlenia podstawowego, 320–480 g/m² dla średniej klasy i 440–660 g/m² dla wysokiej mocy. Opisują one, na co pozwala oświetlenie na wypełnionej kanopii, a nie to, co gwarantuje jakakolwiek konkretna odmiana.
Powrót do spisu treści

Zamawianie nasion indica: dostawa, płatność i lokalne przepisy

Baner sekcji o dyskretnej dostawie na cały świat, metodach płatności i przepisach poszczególnych jurysdykcji
Dyskretna dostawa na cały światOpakowanie bez oznaczeń, bez listy zawartości, wysyłka ze śledzeniem.
Ochrona kiełkowaniaNasiona zastępcze w przypadku udokumentowanego niepowodzenia kiełkowania.
Darmowa wysyłka od $99Dotyczy pełnej wartości zamówienia po uwzględnieniu rabatów.
Obowiązują lokalne przepisyRegulacje różnią się w zależności od kraju i regionu — należy je sprawdzić przed zamówieniem.

Dyskretna dostawa, gdziekolwiek trafia zamówienie

Opakowanie nie zawiera na zewnątrz żadnego odniesienia do zawartości, kategorii ani dostawcy, a zamówienia są wysyłane w ciągu jednego dnia roboczego od zaksięgowania płatności. Każda paczka ma numer śledzenia. Poniższe czasy przesyłki są typowe, a nie gwarantowane, ponieważ odprawa celna bywa różna.

Typowe czasy przesyłki według regionu docelowego
RegionTypowy czas przesyłkiŚledzenie
Europa Zachodnia & Środkowa3–7 dni roboczychW cenie
Ameryka Północna5–12 dni roboczychW cenie
Europa Wschodnia5–12 dni roboczychW cenie
Oceania8–18 dni roboczychW cenie
Reszta świata10–21 dni roboczychW cenie

Płatność za nasiona bez przeszkód

Obsługa kart w tej branży jest niestabilna — banki rozliczające odrzucają sprzedawców z otoczenia konopi w sposób nieprzewidywalny, dlatego poważni dostawcy nasion utrzymują kilka ścieżek płatności zamiast jednej. Tutaj rozliczane są karty, przelew bankowy i kryptowaluty, a kryptowaluty są dostępne właśnie dlatego, że polityka banków rozliczających ich nie dotyczy.

Wszystkie dane kart przesyłane są szyfrowanym połączeniem i przetwarzane zgodnie z aktualnymi standardami bezpieczeństwa branży płatniczej. Opis transakcji na wyciągu nie zawiera żadnego odniesienia do zawartości zamówienia.

Przepisy dotyczące nasion są lokalne, nie uniwersalne

Regulacje dotyczące nasion konopi różnią się na trzech poziomach — krajowym, regionalnym i gminnym — a zakup, posiadanie i kiełkowanie są często traktowane jako odrębne kwestie w ramach tej samej jurysdykcji. Miejsce, które zezwala na posiadanie, może nadal zakazywać uprawy, zdarza się też sytuacja odwrotna.

Podejścia różnią się na tyle, że nie obowiązuje żadna ogólna zasada. Na przykład w Stanach Zjednoczonych traktowanie na poziomie federalnym zależy od progu 0.3 procent delta-9 THC w suchej masie, podczas gdy poszczególne stany regulują uprawę osobno. Inne kraje stosują zupełnie inne kryteria, a kilka w ogóle nie rozróżnia nasiona od rośliny.

Praktyczny obowiązek spoczywa na kupującym: przed złożeniem zamówienia lub kiełkowaniem czegokolwiek należy sprawdzić przepisy obowiązujące pod adresem dostawy. Nic na tej stronie nie stanowi porady prawnej.

Ochrona kiełkowania i długoterminowe przechowywanie

Jeżeli nasiona z zamówienia nie wykiełkują w udokumentowanych warunkach, wydawane są nasiona zastępcze. Reklamacja wymaga numeru zamówienia, zdjęć nasion i krótkiego opisu zastosowanej metody kiełkowania, złożonych w ciągu trzydziestu dni od dostawy. Ochrona obejmuje niepowodzenie kiełkowania, a nie straty powstałe po ukorzenieniu się siewki.

Nasiona, które nie będą kiełkowane od razu, należy przechowywać w chłodzie, ciemności i suchości, w szczelnym pojemniku w lodówce — nie w zamrażarce, gdzie wilgoć wewnątrz łupiny może tworzyć kryształki lodu i rozerwać zarodek. Prawidłowo przechowywane, przy stabilnej niskiej wilgotności, nasiona indica zachowują żywotność przez kilka lat.

Powrót do spisu treści

Nasiona indica: o co pytają growerzy przed zakupem

Baner sekcji wprowadzający czternaście odpowiedzi na pytania o zakup nasion indica
Jak długo kwitną rośliny indica?

Od siedmiu do dziewięciu tygodni w przypadku roślin fotoperiodycznych, licząc od przełączenia na dwunastogodzinny cykl ciemności. Automatyczne nasiona indica przechodzą pełny cykl od kiełkowania do zbioru w osiem do dziesięciu tygodni, ponieważ kwitnienie rozpoczyna się u nich w zależności od wieku rośliny. Linie niemal czyste kończą na krótkim końcu zakresu; hybrydy z domieszką sativy kwitną dłużej.

Jak wysokie rosną rośliny indica?

Od trzech do sześciu stóp w dojrzałości. Rośliny uprawiane indoor w namiotach kończą zwykle na wysokości trzech–czterech stóp, a rośliny outdoor w dużych pojemnikach w pełnym słońcu osiągają górny kraniec zakresu. Rośliny fotoperiodyczne mniej więcej podwajają wysokość w tygodniach po przełączeniu na kwitnienie, więc wysokość końcowa jest bliska dwukrotności wysokości w momencie przełączenia.

Czym różnią się nasiona indica od nasion sativa?

Różnicę określają dwie zmienne. Rośliny indica pozostają na wysokości od trzech do sześciu stóp i kwitną w siedem do dziewięciu tygodni, wytwarzając gęste, zwarte topy. Rośliny sativa osiągają od sześciu do dwunastu stóp i potrzebują od dziesięciu do czternastu tygodni, dając luźniejsze, wydłużone kwiaty. Liście indiki są szerokie i ciemne; liście sativy wąskie i jasne. Większość sprzedawanych dziś nasion to hybrydy skłaniające się w jedną stronę, a nie żadna ze skrajności.

Czy nasiona indica to dobry wybór na pierwszą uprawę?

Zasadniczo tak. Niska budowa eliminuje problemy z wysokością, które zaskakują początkujących growerów w namiotach, a skrócone okno kwitnienia oznacza mniej tygodni, w których coś może pójść nie tak. Feminizowane nasiona indica dodatkowo upraszczają proces, eliminując konieczność rozpoznawania i usuwania roślin męskich.

Czy zakup nasion konopi jest legalny?

Zależy to wyłącznie od jurysdykcji i nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Przepisy krajowe, regionalne i gminne różnią się, a kupowanie, posiadanie i kiełkowanie nasion często regulowane są odrębnie nawet w ramach jednego systemu prawnego. Kupujący są odpowiedzialni za sprawdzenie przed zamówieniem, jakie przepisy obowiązują pod ich adresem. Ta strona nie stanowi porady prawnej.

Jak wyglądają topy indica?

Zwarte, zaokrąglone skupiska rosnące blisko łodygi, ciężkie w stosunku do swojego rozmiaru, z gęstą warstwą żywicy na powierzchni. Tworzą się wzdłuż grubych bocznych gałęzi, a nie jako długie, luźne kolby. Chłodne noce w późnym kwitnieniu wydobywają fioletową lub niemal czarną pigmentację u odmian niosących taką genetykę.

Czy grower powinien kupić feminizowane czy automatyczne nasiona indica?

Feminizowane odpowiadają growerom, którzy chcą kontrolować wielkość roślin i harmonogram oraz zamierzają trenować kanopię — fazę wegetatywną można wydłużać w miarę potrzeb. Automatyczne odpowiadają growerom, którym zależy na możliwie najkrótszym cyklu i najprostszym oświetleniu, przy założeniu, że rośliny słabo znoszą trening. Oba typy dają rośliny żeńskie w mniej więcej tym samym odsetku.

Która odmiana indica jest najmocniejsza?

Wśród genetyk z dominacją indiki najwyższe deklarowane przez hodowców wartości kannabinoidów mają odmiany z rodziny Kush oraz kilka nowszych hybryd, z których część deklaruje ponad trzydzieści procent. Te liczby to pułapy zarejestrowane w sprzyjających warunkach, a nie gwarancje, i te same nasiona uprawiane pod słabszym światłem lub zebrane zbyt wcześnie wykażą w badaniu znacznie mniej.

Jak długoterminowo przechowywać nasiona indica?

W chłodzie, ciemności i suchości, w szczelnym pojemniku trzymanym w lodówce. Zamrażanie nie jest wskazane: wilgoć wewnątrz łupiny może krystalizować i uszkodzić zarodek. Kluczową zmienną jest stabilna niska wilgotność, a prawidłowo przechowywane nasiona zachowują żywotność przez kilka lat.

Ile plonuje roślina indica w uprawie indoor?

Około 350 do 500 gramów na metr kwadratowy przy dobrze prowadzonej uprawie, co przekłada się na mniej więcej 60 do 120 gramów z rośliny przy czterech roślinach w namiocie 3×3. Natężenie światła, objętość pojemnika, długość wegetacji i trening kanopii wpływają na ten wynik bardziej niż wybór odmiany.

Ile nasion jest w opakowaniu?

Wielkości opakowań w branży wahają się od trzech do stu nasion. Ponieważ ten zakres jest tak szeroki, cena opakowania nie jest przydatną miarą porównawczą — jest nią koszt jednego nasiona. W przypadku genetyk regularnych koszt jednej rośliny żeńskiej jest mniej więcej dwukrotnością kosztu nasiona, bo około połowa populacji będzie męska.

Ile kosztują nasiona indica?

Feminizowane nasiona indica kosztują zwykle od $8 do $15 za nasiono, co daje opakowanie pięciu nasion w przedziale mniej więcej od $40 do $60. Linie o ugruntowanej pozycji, takie jak Northern Lights i Afghan Kush, plasują się na dolnym końcu; wersje automatyczne i nowe limitowane wydania — na górnym. Zakup większych opakowań znacznie obniża cenę za nasiono.

Które odmiany indica są odporne na pleśń w późnym kwitnieniu?

Odmiany o luźniejszej strukturze topów i rzadszym ulistnieniu najlepiej radzą sobie z wilgotną końcówką, ponieważ powietrze może przepływać przez kwiat, zamiast zatrzymywać się w jego wnętrzu. Gęste, ciasno upakowane linie niosą najwyższe ryzyko. Genetyki o górskim pochodzeniu landrace, przystosowane do suchej jesieni, są w wilgotnym klimacie na ogół bardziej podatne, a nie mniej.

Czy nasiona indica lepiej nadają się do uprawy indoor czy outdoor?

Warunki indoor odpowiadają im szczególnie dobrze, ponieważ kompaktowa budowa mieści się pod lampami na stałej wysokości, a krótki cykl pozwala na kilka rotacji w roku. Na zewnątrz genetyka indica radzi sobie bardzo dobrze w chłodniejszych regionach o krótszym sezonie, bo kończy przed nadejściem jesiennej pogody. Czynnikiem ograniczającym outdoor jest wilgotność, a nie temperatura.

Powrót do spisu treści

Wszystkie przewodniki po odmianach A–Z

Baner sekcji dla alfabetycznego indeksu wszystkich przewodników po odmianach opublikowanych na stronie

Wszystkie przewodniki po odmianach opublikowane na tej stronie, w kolejności alfabetycznej.

Każdy przewodnik opisuje jedną linię z katalogu: przebadany laboratoryjnie zakres kannabinoidów, czas kwitnienia, wysokość i stretch, harmonogram uprawy, ceny opakowań i podsumowanie prawne. Nowe przewodniki są dodawane do tego indeksu w miarę publikacji; poniższe bloki literowe rosną razem z katalogiem.

B

J

W

Indeks ostatnio zaktualizowany 7 listopada 2026 · 3 przewodniki w spisie.

Powrót do spisu treści

Kto to napisał i kiedy ostatnio sprawdzono

Baner sekcji o przeglądzie redakcyjnym i kwartalnym harmonogramie sprawdzania tego przewodnika
Monogram zastępujący fotografię Andrew Fostera
Andrew Foster Specjalista ds. zgodności upraw

Andrew Foster sprawdza treści agronomiczne i regulacyjne publikowane na kushindicaseeds.com. Każde okno kwitnienia, zakres wysokości, przedział temperatur i wartość plonu na tej stronie są przed publikacją porównywane z własnymi zapisami upraw katalogu, a wszystko, czego nie da się zweryfikować, jest publikowane jako przedział, a nie pojedyncza liczba.

Jego zakres obowiązków obejmuje też sposób, w jaki katalog opisuje swoje produkty. Wartości kannabinoidów są oznaczone jako deklarowane przez hodowcę, efekty są przypisywane relacjom growerów, a nie przedstawiane jako pewne rezultaty, a sekcja prawna stwierdza, że przepisy różnią się w zależności od jurysdykcji, zamiast sugerować jedno uniwersalne stanowisko. Pytania o dowolną wartość na tej stronie można kierować na poniższy adres.

Specjalizacja: genetyka indica, zgodność z przepisami [email protected] Przegląd kwartalny · ostatni 7 lis 2026

Wartości kannabinoidów i plonów na tej stronie to przedziały deklarowane przez hodowcę lub przedziały zaobserwowane w zapisach upraw, a nie gwarancje laboratoryjne. Tam, gdzie wartości nie dało się zweryfikować, podano przedział zamiast pojedynczej liczby. Certyfikaty analizy dla poszczególnych linii nasion są dostępne na życzenie za pośrednictwem obsługi klienta.

Powrót do spisu treści